• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції, свята, розваги

Наші традиції, свята, розваги

Веселі свята та розваги, що не залишають байдужими ані дітей, ані їхніх батьків, ані всіх працівників закладу, давно вже стали традиційними в Балаклійському дошкільному закладі №4 «Ромашка». Коли б не завітав до садка, завжди почуєш веселий дитячий сміх, музику, яка лине з музично - спортивної зали і хочеться приєднатися до співу знайомих з дитинства пісень, послухати нових, пограти у заводні дитячі ігри разом з малюками, долучитися до веселого музичного дійства. Залежно від пори року, тут запросто можна побувати на веселому українському ярмарку, подивитися цікаву новорічну казку або прийняти участь у різдв'яному вертепі, можна відпочити душею на родинному святі і, навіть, позмагатися в козацьких забавах.

Тут люблять і вміють розважатися! Діти завжди з цікавістю та нетерпінням чекають зустрічі із знайомими казковими героями, персонажами улюблених мультфільмів, охоче відгукуються на пропоновані ігри, самі із задоволенням перевтілюються, грають ролі та разом із дорослими створюють неповторний, притаманний тільки дошкільнятам, Світ Казки.

Дозвілля дошкільнят від двох до шести років – це один з найважливіших періодів формування людської особистості. В цьому віці дитина осягає більшу частину свого розмовного словника, вчиться спілкуванню, елементарній граматиці, кольоровому і звуковому світосприйняттю, дрібній моториці, розвиває грацію та зграбність на все подальше життя. В дошкільному віці закладається любов до праці, до читання, повага до оточуючого світу, основні поведінкові поняття. А, крім цього всього, це найчарівніший час, коли дитина тільки осягає чарівність світу книг, вірить в дива та святого Миколая, вона легко запам’ятовує віршики і з задоволенням їх розповідає. Це як родючий ґрунт, в який можна безмежно засівати зерна, а вони будуть давати паростки, не виснажуючись. В грі, яка одночасно є життям, діти вчаться, а навчаючись – граються.

Творчий розвиток дитини є одним з пріоритетних завдань формування системи освіти. Творчо спрямованій особистості притаманні активність у мисленні та діях, ініціативність, образна уява. Вона виявляє здатність помічати, переживати, творити щось нове, сумніватися й шукати шляхи розв'язання, отримувати задоволення від результату й від самого процессу творення. У дитячому садочку діти мають спробу розігрувати маленькі сценки, п’єси, читати вірші, розповідати, давати пояснення картинам. При цьому шліфується їх мова, розвивається їх впевненість в собі, винахідливість, відкривається простір для творчості.

Педагоги дошкільного закладу вважають, що, оскільки провідною діяльністю в дошкільному віці є ігрова діяльність, то саме гра в різних її формах має стати для педагогів та батьків дієвим засобом формування як особистісних якостей, так і творчих здібностей дошкільнят. Особливості театралізованої гри роблять її близькою до художньої самодіяльності. У ній дитина немовби переживає внутрішнє оновлення, відчуває сценічну дію як своє власне життя. Відтак різнобічний вплив театралізованих ігор на дитячу особистість дає змогу використовувати їх як ненав’язливий педагогічний засіб, бо вже сам юний актор отримує від цього радість і втіху. Виховна можливість таких ігор полягає в тому , що тематика їх дуже широка й може задовільнити різнобічні інтереси вихованців. В іграх – драматизаціях діти утверджують і розширююють свої уявлення про світ. Власне, театр для них – це справжнє продовження їхнього життя, де гра – відтворення посідає значуще місце. Тому й так прагнуть вони брати безпосередню участь у тому, що відбувається на сцені, уявляючи себе героями вистави не лише подумки, а й реально.

В житті дітей велике значення відіграють емоції. Якщо їх забрати у дітей, то їх життя померкне. Великої уваги вимагають емоції радощів. Дитина в життті якої немає радощів, марніє і фізично, і психічно – це один із важливіших аспектів, який враховують педагоги дошкільного закладу і намагаються створювати навколо вихованців притаманну віку атмосферу творчості і свята. Розваги, святкові ранки, які ретельно плануються, готуються і проводяться в дошкільному закладі, дарують дітям радість і дають можливість кожному учасникові проявити свої художні здібності, емоційну сприйнятливість, творчу активність.

Звичайно, навчаючи дітей, вихователі і самі навчаються, вдосконалюють свою майстерність, адже стають прикладом - взірцем для своїх вихованців. Приємно відмітити те, що молоді кадри, які нещодавно влились в колектив закладу, теж намагаються підтримувати вже сталі традиції, підхопили естафету старших своїх колег і вже можна побачити їх на святах та розвагах в цікавих ролях. Вони прислухаються до порад своїх колег, музичного керівника, який не тільки планує майбутні заходи, створює цікаві сценарії, вивчає таночки та пісні з дітьми та дорослими, а й допомагає опанувати хвилювання перед виступом, даэ поради як найкраще створити цікавий образ, слідкує за тим, щоб свято було видовищним, веселим, невимушеним, добре продуманим, зі смаком оформленим. Взагалі, для того, щоб свято було ефективною формою організації художньої діяльності дітей, в дитячому садочку ведеться з ними повсякденна систематична робота, де розвиваються їхні здібності, смак, творча активність у музичній, художньо-мовленнєвій, образотворчій діяльності, забезпечуючи набуття ними певних навичок, але головне, насамперед, те , що свято – це радість для дітей, це джерело вражень, які дитина може зберегти надовго. Тож побажаємо колективу творчої наснаги, цікавих педагогічних знахідок, прогресивних ідей, професійних досягень, люблячих вихованців та поваги батьків.

День дошкілля

День дошкілля – це ще одна нагода сказати добрі, гарні слова на адресу тих, хто віддає свою любов і серце малюкам, розвиває в них найкращі риси, виховує і навчає життєвої мудрості. Організація святкових заходів до Дня дошкілля – це творчість кожного окремого колективу. Найголовніше – пам’ятати про мету свята: підкреслити цінність і важливість дошкільного віку у формуванні особистості, привернути увагу різних верств населення до дошкільної ланки в системі освіти, презентувати творчий потенціал працівників-дошкільників, підвищити психолого-педагогічний рівень батьків.

Тож, 26 вересня 2014 року в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 4 Балаклійської міської ради Харківської області відбулося світкування Всеукраїнського Дня дошкілля. Свято проходило урочисто: тут були присутні діти, батьки, вихователі та всі працівники дошкільного закладу.

Для батьків, з нагоди свята, пройшов День відкритих дверей «Дитсадок наш, ніби казка, завітай до нас, будь ласка!», завдяки якому вони мали можливість ближче ознайомитися з закладом, відвідати заняття, отримати консультації, поспілкуватися з колективом та адміністрацією. Вихователі здійснили мандрівка сторінками альбому: «Садочок рідний – ти найкращий».

До свята дошкілля спільними зусиллями вихователів та батьків, була організована виставка дитячих робіт «Разом з мамою і татом вчусь і я фантазувати».

Підсумком був проведений святковий концерт, на протязі якого лунали дитячі вірші-привітання, пісні про дитячий садок та вихователів, були запальні таночки, а педагогічний колектив підготував цікавий міні-спектакль. Працівники дошкільного закладу отримали палкі та щирі привітання не тільки від дітей та батьків, а і від завідуючої Колташової О.П., вихователя-методиста Іванченко Н.М. та голови профспілки Морозової Л.В.. В рамках святкування кращі працівники закладу були нагороджені Подяками від відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації: вихователі Морозова Л.В., Целуйко Т.В. Подяками від ДНЗ були нагороджені: вихователі Дідора Г.Ю., Антонова О.О., музичний керівник Висторобець О.М., помічники вихователя Кіктьова І.А., Сіромаха В.М., завгосп Вербицька С.О., кухар Ткачова Ю.А.

Непомітно промайнув час, але залишилося назавжди тепло і радість від справжнього свята, свято для душі, що зміцнює співдружність дітей і дорослих, педагогів і батьків, усіх людей, причетних до дошкільного дитинства, як свято, яке повертає маленьких і великих обличчям одне до одного.

Святкування Дня дошкілля закінчилося чудовими поетичними рядками:

Професійно з’єднані долею,

Серце дітям своє віддаєм.

У дитинство, осяяне мрією,

Шляхом правильним усіх їх ведем.

Вам усім ми удачі бажаємо

І добра, і любові, й тепла.

Тож залишиться в пам’яті нашій

День Довкілля –це свято Життя.

День знань

Розквітають посмішки навколо,

Радісно луна веселий сміх.

Сьогодні всі садочки й школи

Зустрічають радо діточок своїх.

Сьогодні в нас чудове свято

На честь краси осінніх шат,

На честь щасливого початку

Навчання наших всіх малят.

Тож побажаємо всім вихователям щасливих

днів звичних наших трудових,

здоров’я доброго і сили,

щоб легко все здолати в них.

І всім, малятам, побажаєм

Дорослішати, вчитись і рости,

Щоб потім бути з успіхом на «ти».

Зі святом!

/Files/images/1 вересня 002.jpg /Files/images/1 вересня 009.jpg /Files/images/1 вересня 005.jpg /Files/images/1 вересня 026.jpg

Тиждень державності

/Files/images/12.jpg

У нашому дошкільному навчальному закладі з нагоди святкування Дня Незалежності України вже стало традицією проводити тиждень державності, адже, як відомо, родинні традиції, народні, національні звичаї є могутнім джерелом формування морально-етичних норм особистості дитини, прилучення її до історичних витоків свого народу, виховання поваги до інших народів. Вихователі дитячого садочка впевнені, що, як би не змінювалося суспільство, виховання у дітей любові до своєї країни, свого міста, села залишається необхідною умовою розвитку особистості і тому наш дошкільний заклад приділяє патріотичному вихованню дітей багато уваги.

Дуже важливо «закохати» дошкільника в рідну країну, її природу, культуру, але не менш важливо виховати шанобливе ставлення дітей до історії Батьківщини, борців за її незалежність, виховання у хлопчиків рис, що притаманні захисникам Вітчизни. А для цього необхідно, щоб кожна зустріч дітей зі спадком предків (будь-яке заняття, бесіда, екскурсія, а тим більше розвага чи свято з патріотичного виховання) були радісними, яскравими і такими, що запам’ятовуються.

І в цьому році напередодні свята Дня Незалежності України в дитячому садочку був проведений тиждень державності. На протязі тижня діти перебували в атмосфері найкращих українських звичаїв, традицій, національного колориту. В кожній віковій групі закладу є етнографічний осередок, де діти можуть роздивитись цікаві національні речі, посуд, приладдя. Осередки поповнились цікавими різноманітними атрибутами, адже на допомогу вихователям прийшли батьки наших дошкільнят. Спільними зусиллями була організована загальна виставка «Рідна моя Україна – земля люба і єдина».

/Files/images/1.jpg

Педагоги закладу ретельно продумали і спланували свою роботу: були проведені тематичні заняття («Українець я маленький, українці тато й ненька», «Ми веселі малюки – українські дітлахи», «Дідусеву скриньку відкривай – звичаї вивчай», «Мої пісні – пісні моєї країни»), музично – спортивне свято «Козацькому роду нема переводу». У програмі свята були українські народні ігри, конкурси, забавлянки, загадки. Завершенням тижня було літературно-мистецьке свято «Я люблю свою країну – славну і квітучу Україну». Доцільними були наявність елементів державної символіки в оформленні святкової зали, використання національного вбрання ведучими та дітьми, що підкреслювало єдність народу України.

«На білому світі є різні країни,

Де ріки, ліси і лани.

Та тільки одна на землі – Україна,

А ми – її доньки й сини» –

Такими поетичними рядками закінчився тиждень державності в нашому дитячому садочку, але робота продовжується…

/Files/images/2.jpg /Files/images/3.jpg /Files/images/4.jpg /Files/images/6.jpg /Files/images/7.jpg /Files/images/8.jpg /Files/images/9.jpg /Files/images/11.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1358