• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції, свята, розваги

День дошкілля

Вже декілька років поспіль наприкінці вересня в Україні відзначається професійне свято працівників дитячих дошкільних закладів – День Дошкілля. В нашому дошкільному закладі святковий захід пройшов 27 вересня. Усі в дитячому садочку - і дорослі, і малі - з нетерпінням чекали та ретельно готувалися до нього: прикрашали святкову музичну залу та групи, вивчали пісні та гарні таночки, готували креативні даруночки своїми руками для гостей свята, а також разом із батьками вихованців готували виставку поробок із осінніх та природних дарів, запросили почесних та поважних гостей до закладу.

Свято почалося з урочистого таночку «Перлина Україна», який створив у всіх присутніх святковий піднесений настрій і викликав патріотичні почуття гордості за рідну Батьківщину. Привітні та усміхнені ведучі шанобливо привітали всіх зі святом і протягом усього заходу у святковій музичній залі лунали гарні вірші, проникливі слова, красива музика.

Свою особливу доброту і вдячність в цей день проявили, як завжди, діти, адже дитячий садок для них – другий дім, в якому завжди прийдуть на допомогу, а вихователь для них – найвірніший і відданий друг. У віршах та піснях, таночках вони висловлювали свою любов, вдячність та повагу до людей, які зранку до вечора знаходяться поруч, піклуючись про них, виховуючи та навчаючи чомусь новому, вкладаючи в дітей та улюблену роботу свою душу.

Під звуки ніжної мелодії ведучі розповіли про історію садка, пригадали першу завідуючу Коваленко Раісу Сергіївну та колектив педагогів, які були віддані справі, працювали зентузіазмом, натхненням і започаткували традиції «Ромашки», які підтримуються і понині. З 1992 року дошкільний заклад очолювала завідувачка Лучанінова Тамара Юхимівна, яка сформувала та об’єднала нове покоління педагогів сучасного дитячого садка. З 2005 року очолює дитячий садок молода завідуюча Колташова Олена Петрівна, яка є фахівцем своєї справи і досвідченим педагогом, енергійним та ініціативним керівником. Вона продовжує і тримає роботу з розвитку, виховання та навчання дітей на високому рівні: під її умілим керівництвом працюють досвідчені педагоги, які передають свій досвід та майстерність молодим педагогам.

Бути вихователем - високе покликання і глибока повага. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини залежить те найдорожче, що у нас є - наше життя і наша надія. Такої думки дотримується і педагогічний колектив закладу. Тому до виховання та педагогічного зростання молодих кадрів в садочку теж ставляться дуже уважно. «Ромашка» радіє новим педагогам, намагається долучати їх до своїх традицій, піклується і підтримує нові кадри. На святі молоді вихователі теж відчули підтримку та отримали особисте привітання і мали можливість проявити себе у гарному святковому номері заходу.

Особливу увагу було приділено і шановним ветеранам дитячого садка. Урочисті, усміхнені, вони з радістю приймали участь у святковому дійстві, із задоволенням поринули у ті роки, коли працювали в «Ромашці» з малюками, несли їм радість, свою майстерність у вихованні, навчанні та щиру любов. Шлейман Валентина Семенівна та Волокітіна Раїса Єгорівна привітали усіх присутніх від імені старшого покоління садочка, поділилися своїми враженнями та спогадами, побажали «Ромашці» і надалі квітнути і ще більше розквітати. Усі ветерани на згадку про свято отримали приємні даруночки та квіти.

Батьки вихованців садочку теж приймали участь у святі і від душі привітали улюблений садок зі святом. Лунали щирі слова про те, що, коли батьки знаходяться на роботі, про їх малюків з ранку до вечора піклуються досвідчені вихователі, невтомні руки нянь, затишок та безпеку в дитсадках забезпечують технічні працівники дитсадків різних професій. «Саме ви виховуєте нашу малечу, навчаєте дітей азів самостійності, правилам поведінки у суспільстві, готуєте їх до вступу до школи. Професія вихователя та працівників дитячого садка вимагає від вас глибокої самовіддачі, величезного терпіння і безмежної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку життя – непросте завдання, але той фундамент, який ви закладаєте в перші роки, послужить опорою їм у майбутньому.Дякуємо вам усім за нелегку, але таку важливу працю.» - сказала голова батьківського комітету групи №10 Печериця Н.М.

На свято було запрошено почесного гостя – заступника Балаклійського міського голови Попова Володимира Миколайовича, який приєднався до привітань на адресу вихователів і всіх дошкільних працівників, побажав всім здоров’я і міцних нервів, хороших зарплат і побільше приємних моментів в їхній такій необхідній всім праці. Володимир Миколайович особливо відмітив рівень майстерності педагогів «Ромашки», а також запевнив, що з боку керівництва району робиться і надалі буде робитися все належне для створення комфортних умов для навчання та виховання дітей, для праці педагогічних колективів, для зміцнення матеріально-технічної бази освітніх закладів району, з боку влади буде зроблено все належне, щоб освіта нашого району завжди була на найвищому рівні.

Завідувачка дошкільним закладом та голова профкому привітали усіх присутніх в залі зі святом доброти, турботи, дитячої посмішки та професійної майстерності педагогів, побажав всім здоров’я, терпіння, всіляких гараздів, здійснення мрій, успіхів та гарних починань, а також вручили педагогам та працівникам садка грамоти та подяки за сумлінну та бездоганну працю, досягнення успіхів у справі навчання і виховання підростаючого покоління.

Свято завершилося сердечним чаюванням, спогадами, цікавими розповідями, які надовго залишаться у пам’яті усіх присутніх.

За те що горнеться до Вас дитина,
Вважає другом, цілковито довіряє
І шепотить свою дитячу таємницю, –
Хай Божа сила Вас оберігає!

За працелюбність, доброту, уважність,
Ласкаву усмішку, терпіння,
Коли навколо пустощі і гамір, –
Здоров’я Вам, наснаги і везіння!

Хай вдячні будуть мами й тата,
Допомагають у складну хвилину
За те, що в Ваші руки довіряють
Свій найцінніший скарб – дитину!

Хай сонячно на серці завжди буде,
На добрі справи кожен день багатий,
Хай поважають і цінують люди!
Ми Вас вітаєм з професійним святом!

Наші традиції, свята, розваги

Веселі свята та розваги, що не залишають байдужими ані дітей, ані їхніх батьків, ані всіх працівників закладу, давно вже стали традиційними в Балаклійському дошкільному закладі №4 «Ромашка». Коли б не завітав до садка, завжди почуєш веселий дитячий сміх, музику, яка лине з музично - спортивної зали і хочеться приєднатися до співу знайомих з дитинства пісень, послухати нових, пограти у заводні дитячі ігри разом з малюками, долучитися до веселого музичного дійства. Залежно від пори року, тут запросто можна побувати на веселому українському ярмарку, подивитися цікаву новорічну казку або прийняти участь у різдв'яному вертепі, можна відпочити душею на родинному святі і, навіть, позмагатися в козацьких забавах.

Тут люблять і вміють розважатися! Діти завжди з цікавістю та нетерпінням чекають зустрічі із знайомими казковими героями, персонажами улюблених мультфільмів, охоче відгукуються на пропоновані ігри, самі із задоволенням перевтілюються, грають ролі та разом із дорослими створюють неповторний, притаманний тільки дошкільнятам, Світ Казки.

Дозвілля дошкільнят від двох до шести років – це один з найважливіших періодів формування людської особистості. В цьому віці дитина осягає більшу частину свого розмовного словника, вчиться спілкуванню, елементарній граматиці, кольоровому і звуковому світосприйняттю, дрібній моториці, розвиває грацію та зграбність на все подальше життя. В дошкільному віці закладається любов до праці, до читання, повага до оточуючого світу, основні поведінкові поняття. А, крім цього всього, це найчарівніший час, коли дитина тільки осягає чарівність світу книг, вірить в дива та святого Миколая, вона легко запам’ятовує віршики і з задоволенням їх розповідає. Це як родючий ґрунт, в який можна безмежно засівати зерна, а вони будуть давати паростки, не виснажуючись. В грі, яка одночасно є життям, діти вчаться, а навчаючись – граються.

Творчий розвиток дитини є одним з пріоритетних завдань формування системи освіти. Творчо спрямованій особистості притаманні активність у мисленні та діях, ініціативність, образна уява. Вона виявляє здатність помічати, переживати, творити щось нове, сумніватися й шукати шляхи розв'язання, отримувати задоволення від результату й від самого процессу творення. У дитячому садочку діти мають спробу розігрувати маленькі сценки, п’єси, читати вірші, розповідати, давати пояснення картинам. При цьому шліфується їх мова, розвивається їх впевненість в собі, винахідливість, відкривається простір для творчості.

Педагоги дошкільного закладу вважають, що, оскільки провідною діяльністю в дошкільному віці є ігрова діяльність, то саме гра в різних її формах має стати для педагогів та батьків дієвим засобом формування як особистісних якостей, так і творчих здібностей дошкільнят. Особливості театралізованої гри роблять її близькою до художньої самодіяльності. У ній дитина немовби переживає внутрішнє оновлення, відчуває сценічну дію як своє власне життя. Відтак різнобічний вплив театралізованих ігор на дитячу особистість дає змогу використовувати їх як ненав’язливий педагогічний засіб, бо вже сам юний актор отримує від цього радість і втіху. Виховна можливість таких ігор полягає в тому , що тематика їх дуже широка й може задовільнити різнобічні інтереси вихованців. В іграх – драматизаціях діти утверджують і розширююють свої уявлення про світ. Власне, театр для них – це справжнє продовження їхнього життя, де гра – відтворення посідає значуще місце. Тому й так прагнуть вони брати безпосередню участь у тому, що відбувається на сцені, уявляючи себе героями вистави не лише подумки, а й реально.

В житті дітей велике значення відіграють емоції. Якщо їх забрати у дітей, то їх життя померкне. Великої уваги вимагають емоції радощів. Дитина в життті якої немає радощів, марніє і фізично, і психічно – це один із важливіших аспектів, який враховують педагоги дошкільного закладу і намагаються створювати навколо вихованців притаманну віку атмосферу творчості і свята. Розваги, святкові ранки, які ретельно плануються, готуються і проводяться в дошкільному закладі, дарують дітям радість і дають можливість кожному учасникові проявити свої художні здібності, емоційну сприйнятливість, творчу активність.

Звичайно, навчаючи дітей, вихователі і самі навчаються, вдосконалюють свою майстерність, адже стають прикладом - взірцем для своїх вихованців. Приємно відмітити те, що молоді кадри, які нещодавно влились в колектив закладу, теж намагаються підтримувати вже сталі традиції, підхопили естафету старших своїх колег і вже можна побачити їх на святах та розвагах в цікавих ролях. Вони прислухаються до порад своїх колег, музичного керівника, який не тільки планує майбутні заходи, створює цікаві сценарії, вивчає таночки та пісні з дітьми та дорослими, а й допомагає опанувати хвилювання перед виступом, даэ поради як найкраще створити цікавий образ, слідкує за тим, щоб свято було видовищним, веселим, невимушеним, добре продуманим, зі смаком оформленим. Взагалі, для того, щоб свято було ефективною формою організації художньої діяльності дітей, в дитячому садочку ведеться з ними повсякденна систематична робота, де розвиваються їхні здібності, смак, творча активність у музичній, художньо-мовленнєвій, образотворчій діяльності, забезпечуючи набуття ними певних навичок, але головне, насамперед, те , що свято – це радість для дітей, це джерело вражень, які дитина може зберегти надовго. Тож побажаємо колективу творчої наснаги, цікавих педагогічних знахідок, прогресивних ідей, професійних досягень, люблячих вихованців та поваги батьків.

День знань

Розквітають посмішки навколо,

Радісно луна веселий сміх.

Сьогодні всі садочки й школи

Зустрічають радо діточок своїх.

Сьогодні в нас чудове свято

На честь краси осінніх шат,

На честь щасливого початку

Навчання наших всіх малят.

Тож побажаємо всім вихователям щасливих

днів звичних наших трудових,

здоров’я доброго і сили,

щоб легко все здолати в них.

І всім, малятам, побажаєм

Дорослішати, вчитись і рости,

Щоб потім бути з успіхом на «ти».

Зі святом!

/Files/images/1 вересня 002.jpg /Files/images/1 вересня 009.jpg /Files/images/1 вересня 005.jpg /Files/images/1 вересня 026.jpg

Тиждень державності

/Files/images/12.jpg

У нашому дошкільному навчальному закладі з нагоди святкування Дня Незалежності України вже стало традицією проводити тиждень державності, адже, як відомо, родинні традиції, народні, національні звичаї є могутнім джерелом формування морально-етичних норм особистості дитини, прилучення її до історичних витоків свого народу, виховання поваги до інших народів. Вихователі дитячого садочка впевнені, що, як би не змінювалося суспільство, виховання у дітей любові до своєї країни, свого міста, села залишається необхідною умовою розвитку особистості і тому наш дошкільний заклад приділяє патріотичному вихованню дітей багато уваги.

Дуже важливо «закохати» дошкільника в рідну країну, її природу, культуру, але не менш важливо виховати шанобливе ставлення дітей до історії Батьківщини, борців за її незалежність, виховання у хлопчиків рис, що притаманні захисникам Вітчизни. А для цього необхідно, щоб кожна зустріч дітей зі спадком предків (будь-яке заняття, бесіда, екскурсія, а тим більше розвага чи свято з патріотичного виховання) були радісними, яскравими і такими, що запам’ятовуються.

І в цьому році напередодні свята Дня Незалежності України в дитячому садочку був проведений тиждень державності. На протязі тижня діти перебували в атмосфері найкращих українських звичаїв, традицій, національного колориту. В кожній віковій групі закладу є етнографічний осередок, де діти можуть роздивитись цікаві національні речі, посуд, приладдя. Осередки поповнились цікавими різноманітними атрибутами, адже на допомогу вихователям прийшли батьки наших дошкільнят. Спільними зусиллями була організована загальна виставка «Рідна моя Україна – земля люба і єдина».

/Files/images/1.jpg

Педагоги закладу ретельно продумали і спланували свою роботу: були проведені тематичні заняття («Українець я маленький, українці тато й ненька», «Ми веселі малюки – українські дітлахи», «Дідусеву скриньку відкривай – звичаї вивчай», «Мої пісні – пісні моєї країни»), музично – спортивне свято «Козацькому роду нема переводу». У програмі свята були українські народні ігри, конкурси, забавлянки, загадки. Завершенням тижня було літературно-мистецьке свято «Я люблю свою країну – славну і квітучу Україну». Доцільними були наявність елементів державної символіки в оформленні святкової зали, використання національного вбрання ведучими та дітьми, що підкреслювало єдність народу України.

«На білому світі є різні країни,

Де ріки, ліси і лани.

Та тільки одна на землі – Україна,

А ми – її доньки й сини» –

Такими поетичними рядками закінчився тиждень державності в нашому дитячому садочку, але робота продовжується…

/Files/images/2.jpg /Files/images/3.jpg /Files/images/4.jpg /Files/images/6.jpg /Files/images/7.jpg /Files/images/8.jpg /Files/images/9.jpg /Files/images/11.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 208