• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Медична скарбничка

ГЕПАТИТ А: СИМПТОМИ У ДІТЕЙ, ПЕРШІ ОЗНАКИ, ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ

Гепатит А - це кишкова інфекційна хвороба, після якої формується стійкий імунітет з високою напруженістю (тобто з високим рівнем несприйнятливості до збудника, який викликав цю хворобу). Діти у віці 2-14 років найбільш чутливі до збудника. Якщо пацієнт переніс стерту або безсимптомну форму захворювання, постінфекційний імунітет буде менше напружений. Хвороба поширена повсюдно. Якщо коротко, ось гепатит А що це таке. Чим викликається і як передається гепатит типу А?

ВІРУС ЗБУДНИК ГЕПАТИТУ А

Говорячи про те гепатит А що це за хвороба, і розуміючи його інфекційну природу, не можна не зупинитися на збудника інфекції. Викликає гепатит РНК-вірус сімейства Гепатовірусов. За структурою це дуже маленький і простий віріон, без капсида, відсутність якого не заважає йому бути досить стійким в несприятливому середовищі.

Вірус не гине при температурі 18-22оС без носія кілька днів. Чим нижче температура, тим довше живе Гепатовірус, при + 4 ° С - це місяць, при 20оС - це роки. Витримує він кип'ятіння 5 хвилин, УФЛ - 60 секунд. Вірус здатний виживати, хоча і не дуже довго в хлорованій воді. Тому пити сиру воду не рекомендується.

Джерело вірусу і резервуар для нього - це людина, яка хворіє на гепатит А. Небезпечний хворий для оточення, починаючи з 2-го тижня інкубації, незалежно від того в якій формі хвороба протікає (жовтушною або безжелтушной, з класичними симптомами або безсимптомно). У дітей в превалирующем більшості випадків до 90% випадків гепатиту захворювання протікає змазано, і не реєструється. Носійство в хронічній формі цього типу захворювання на гепатит не зареєстровано, зате відомі разі зараження від шимпанзе.

СПОСОБИ ПЕРЕДАЧІ ХВОРОБИ

Розглядаючи Гепатит А це що, не можна обійти увагою шляху, якими вірус проникає в організм. Прекрасно гепатит А проникає аліментраним шляхом, тобто з продуктами харчування, що містять віруси або через заражену воду. Виділення вірусу хворою людиною відбувається разом з випорожненнями. Всього 1 мл калу містить до 108 одиниць вірусу (віріонів).

Тому досить часто, відповідаючи на питання, гепатит А як передається, інфекціоністи називають спосіб проникнення в організм вірусу - фекально-оральним. Це синонім до слова «аліментарний». Це основний шлях впливу шкідливого агента. З огляду на, що вірус досить довго виживає в навколишньому середовищі і на нетщательно вимитих руках можливий контактно-побутовий шлях зараження.

ОСНОВНІ ОЗНАКИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Зазвичай місцем впровадження гепатовіруса є слизова ротової порожнини, глотки і тонкого кишечника. У місці, де вірус увійшов, починається запалення. Саме через розмноження вірусу і запалення починається диспепсія і температура. Як у будь-якої інфекції є у ​​гепатиту А інкубаційний період, в середньому він становить 2-4 тижні, максимальний термін інкубації 50 днів.

Гепатит А - це захворювання циклічне, має воно кілька періодів, що змінюють один одного:

· дожелтушного (в грипоподібної, диспепсичний, астеновегетативний формі),

· розпал захворювання, зазвичай протікає з жовтяницею, тому так і називається жовтяничним,

· одужання.

Відповісти на питання, гепатит як виявляється, дуже просто з температури. Тривалість гарячкового періоду 4-10 діб. Цей період знаменується слабкістю, млявістю, м'язовими болями, втратою апетиту, нудотою. Може відкриватися блювота. Превалюють ознаки залежать від варіанту перебігу хвороби. Для грипоподібної форми гепатиту А - симптоми характерні схожі на прояви респіраторної інфекції.

ПРОФІЛАКТИКА ВІРУСНОГО ГЕПАТИТУ А

Лікарі рекомендують щепитися безпосередньо під час епідемій гепатиту А: інкубаційний період вірусу може доходити до 6—7 тижнів, а на формування імунітету після щеплення потрібно всього 3—4 тижні. Ця невелика різниця в термінах допомагає запобігти захворюванню. Після першої вакцинації через 6 місяців роблять повторне щеплення, для «закріплення результату».

Які заходи профілактики необхідно дотримуватися, щоб не заразитися хворобою Боткіна? Для профілактики гепатиту А необхідно дотримуватися правил особистої гігієни.

Частіше мийте руки, пийте тільки кип’ячену воду, ретельно обполіскуйте фрукти і овочі.

Заходи на осінній період

Однією із складових плану роботи на осінній період - є план щодо зміцнення здоров я дітей та профілактики захворювання на сезонний період.

План заходів:

1. Провести інструктаж з питань запобігання дитячого травматизму.

2. Слідкувати, щоб діти були одягнені відповідно температури повітря.

3. Проводити огляд териториі на наявність отруйних рослин та грибів.

4. Своєчасне прибирання опалого листя на майданчиках.

5. Організовувати виконання норм харчування в осінній період.

6. Включати в раціон харчування дітей якнайбільше свіжих овочів та фруктів, цибулі та часника.

7. Здійснювати ранковий прийом дітей на свіжому повітрі.

Оздоровлення та загартування дітей влітку

/Files/images/літо.jpg /Files/images/літо2.jpg

У будь-якому дитячому садочку насамперед дбають про те, щоб діти росли здоровими , веселими та бадьорими. Наш дошкільний навчальний заклад не є винятком.

Оздоровлення дітей в літній період – складова частина роботи дошкільного закладу зі зміцнення та збереження фізичного та психічного здоров’я дітей.

Оздоровлення дітей в літній період – складова частина роботи дошкільного закладу зі зміцнення та збереження фізичного та психічного здоров’я дітей.

Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей, а саме:

Максимальне перебування дітей на свіжому повітрі;Відповідну вікові тривалість сну та інших видів відпочинку;Достатню рухову активність.

Цієї чудової пори неможливо сидіти в чотирьох стінах. Дитина прагне повітря, сонця, прохолоди, води, що освіжає в спеку. Їй хочеться якомога більше гуляти серед чудової природи й активно рухатися – бігати, стрибати, лазити. Влітку , власне, і починається знайомство дітей із землею, повітрям і водою. Вся навчальна робота цієї благодатної пори року проводиться з хлопчиками та дівчатками надворі. Батьки можуть дозволяти дітям ранкові пробіжки босоніж по травичці та веселе обливання водою – найкращий початок дня.

Теплої пори року одяг дитини має бут легкий і зручний. Найліпше з натуральних тканин, бо синтетичні тканини можуть викликати подразнення шкіри і , навіть, алергію. Панамка, кепка – обов’язковий атрибут літа. Найкраще мати головний убор з козирком, щоб сонце не сліпило очі.Взуття має бути легке, в якому зручно бігати та стрибати. Найліпше – це сандалики, що мають упор для пальців і добре фіксуються на нозі ремінцем. Закриті туфлі на гумовій підошві, а тим паче кросівки з штучної шкіри, парять ноги, що для дитини дуже шкідливо ( в неї , навіть, може розвинутися ревматизм). «Шльопки» легко спадають з ніг, а якщо маля дуже рухливе, можуть стати причиною вивиху.Пам’ятайте: на сонці дитині спершу можна перебувати 5 хвилин ( поступово тривалість перебування на сонці доводять до 15 хвилин). Найкраще малюкам засмагати у напівзатінку, що його створюють листя дерев та кущів.Купатись з дитиною можна , коли температура води перевищить +20 С. Стежте , щоб дитя не пере охололо.Особлива увага в літній період приділяється і харчуванню дітей. Збагачується раціон дітей за рахунок свіжих овочів, фрукті, зелені.

Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму , як у повсякденному житті, так і спеціально організованого ( повітряні, сонячні ванни, водні процедури, дозований біг, ходіння босоніж тощо). Повітряні ванни приймаються при температурі повітря + 21 С до + 15 С до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть бавитися весь день у самих трусиках та легеньких маєчках. Завдяки сонячним променям від під шкірою відкладається вітамін «Д», що оберігає малюків від хвороб.Водні процедури ( обливання, купання) очищують шкіру від бруду, поліпшують кровообіг у судинах.Повітря лісів , садів або міських парків насичене особливими речовинами – фітонцидами, що збагачують кров киснем.Сонце, повітря, вода – то все надійні засоби , котрі, як-то кажуть : «завжди під рукою».В процесі загартування ними підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури.Загартування поліпшує обмін речовин, благотворно позначається на роботі дихальної, серцево – судинної систем, підвищує м’язів тонус. Крім того, воно підвищує провідність у нервових клітинах, що , в свою чергу, сприяє поліпшенню умов для розвитку мислення.

Оздоровлений та загартований організм легше переносить фізичні і розумові навантаження.

Проведення фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми вдома

Пам'ятка для батьків

Шановні батьки, піклуючись про фізичний розвиток, оздоровлення та загартовування Вашої дитини вдома, користуйтеся низкою наданих порад.

· Привчайте дитину до дотримання вдома режиму дня, санітарно-гігієнічних та культурно-гігієнічних вимог.

· Виконуйте щоденно разом з дитиною ранкову гімнастику, проводьте загартувальні процедури, виходьте на прогулянку.

· Облаштуйте в квартирі спортивний куточок.

· Розвивайте в дитини вміння виконувати вправи з основних рухів — вправляйте в ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазінні, утриманні рівноваги, виконанні вправ із м'ячем.

· Грайте разом з дитиною в рухливі та спортивні ігри, які сприяють розвитку гнуч­кості, швидкості, спритності, зокрема на свіжому повітрі.

· Організовуйте у вихідні дні пішохідні прогулянки, туристичні походи.

· Катайтеся разом з дитиною на санчатах, ковзанах, лижах, велосипедах, роли­ках, грайте в бадмінтон, теніс, футбол, баскетбол, хокей, в ігри з м'ячем, стрибайте через скакалку тощо.

· Плавайте та грайте разом на воді в теплу пору року, а також привчайте дитину приймати літній душ — це сприяє загартовуванню організму та зміцненню нерво­вої системи.

· Піклуйтеся про забезпечення дитячого організму необхідними вітамінами, зокрема у весняну пору року. Вводьте до щоденного раціону дітей сезонні овочі та фрукти.

· Беріть участь разом з дитиною у святах, розвагах, Днях здоров'я, які проводять у дитячому садку.

· Відвідуйте батьківські збори, конференції, лекції з питань фізичного виховання ді­тей, організовані педагогами дошкільного навчального закладу. Дотримуйтеся на­даних під час цих заходів рекомендацій.

Кiлькiсть переглядiв: 31